פשוט פילאטיס – בעבר מאמנת ומתאמנת, היום שותפות בסטודיו לפילאטיס קלאסי מוביל ברמת השרון

פשוט פילאטיס – בעבר מאמנת ומתאמנת, היום שותפות בסטודיו לפילאטיס קלאסי מוביל ברמת השרון

קרול וקרן, שתי נשים חזקות, מוכשרות, ומכורות לפילאטיס, החליטו יחד להתחיל קריירה שניה בחייהן בפתיחת סטודיו לפילאטיס מכשירים מהמובילים באזור השרון. להלן סיפורן האישי וחיבורן לשיטת הפילאטיס.

אתחיל עם קרן פרידמן, הייטקיסטית לשעבר (מהנדסת תוכנה), בת 41, אם לשלשה מקסימים.

כיצד הגעת אל שיטת הפילאטיס?

"עסקתי בפעילות גופנית רוב חיי, רקדתי כילדה בלהקת הבנות של מנהל הקיבוצים, כך שהחיבור שלי לשיטה היה מאוד טבעי עבורי."

קרן מתאמנת בשיטת הפילאטיס שנים,"היה לי חיבור מידי עם השיטה".

"קרול ביבס, שותפתי היום, אימנה אותי, היא היתה המדריכה שלי לפילטיס, נהגתי להגיע לאימון פעמיים בשבוע, באופן קבוע. היא זו שיעצה לי לעשות קורס לפילאטיס מזרן כיוון שיש לי חיבור מעולה עם הגוף והבנה טובה בשיטה.

מאיזה רקע את מגיעה? איך הגעת לקריירה שנייה בתחום הפילאטיס?

"אני מגיעה מתחום ההיטק, לא היתה לי תשוקה עזה לתחום, פשוט נחשפתי אליו בתקופת הצבא והתגלגלתי עם זה כשיצאתי לאזרחות. אחרי הלידה השלישית חזרתי לעבוד בחצי משרה והחלטתי שנשבר לי לעבוד בחברת היטק והתחלתי להתחבט עם עצמי, מה אני רוצה לעשות כשאהיה גדולה?, חייבת משהו לנפש.

"מודה עד היום לדרור רז על הSMSשקיבלתי על סגירת הסטודיו בו התאמנתי. קרול ואני היינו כבר חברות טובות דרך הסטודיו, הלכתי אחריה כשהחלה לאמן בסטודיו אחר ברמת השרון. שתינו הרגשנו שהסטודיו לא מתאים לנו, עבורה כמאמנת ועבורי כמתאמנת, לא היה לנו חיבור אליו.

"קרול הציעה שאולי זו נקודת היציאה שלנו יחד, זו ההזדמנות שלנו להקים סטודיו יחד, בייבי משלנו.
זו הנקודה שבה אזרתי אומץ והחלטתי להירשם לקורס להדרכת פילאטיס.
לא הייתי פותחת סטודיו לבד, הרוטאציה ביננו חשובה, כדי שנוכל לקיים  חיי משפחה טובים ובו זמנית לנהל עסק עצמאי. היום הסטודיו בשבילי ילד רביעי.

"הפילאטיס זו השיטה בשבילי, שיטה העובדת על התארכות הגוף, יציבה נכונה, איזון, זה לא עוד אימון רק עבור הבטן או הזרועות, מדובר באימון בו הגוף כולו עובד, זה מה שקוסם לי בשיטה – כל הגוף בפעולה.
ניתן להיות תמיד יצירתיים ומאותגרים בה.

תארי את שתיכן כשותפות?

"בסטודיו יש לנו חלוקת תפקידים ברורה, קרול מ.מקצועית ומדריכה מובילה בסטודיו, אני, אחראית לכל הנושא האדמיניסטרטיבי – עסקי בסטודיו, ולאחרונה גם מלמדת בסטודיו, מאחר והוסמכתי כבר כמדריכה.

"חייבת לציין שההתחלה היתה קשה, לקח לנו זמן למלא את השיעורים, בייחוד כיוון שעבדנו על שיווק מאופק יחסית, בעיקר "פה לאוזן".
אני שמחה שקרול ואני רואות את הדברים באותה הדרך, אנחנו דומות בגישה המקצועית והעסקית שלנו.
שתינו נכנסנו לעסק עם עיניים פקוחות ובידיעה שהקריירה השניה שלנו כרוכה בוויתורים, הכנסה נמוכה יותר, השקעה גבוהה, שעות עבודה מטורפות.
לשמחתנו הסטודיו היה ריווחי מהתחלה, המיקום המרכזי שלו הועיל, השיווק המינימלי היה ממוקד וטוב. אנחנו עושות את זה בעיקר בשביל הנשמה, נהנות ללמד, נהנות לתקשר עם האנשים המתאמנים אצלנו. מדובר בסטודיו בייתי וחם, מרווח ואינטימי.
השיעורים בסטודיו כוללים חצי שעה מזרן וחצי שעה מכשירים של פילאטיס קלאסי בלבד. אנחנו לא מחפשות גימיקים או טרנדים. אצלנו מקבלים פשוט פילאטיס, ברמה מקצועית גבוהה, יחס פרטני, השיעורים מתקיימים בקבוצות הומוגניות קטנות (5 מתאמנים) עם חלוקה לרמות קושי – מתחילים, בינוניים ומתקדמים.

קרול ביבס, מרמת השרון, אם לבן (27), עלתה לארץ מצרפת בשנות ה90 ומכורה לשיטת הפילאטיס.

ספרי לנו קצת על עצמך? החיבור שלך לשיטת הפילאטיס.

"אני מגיעה מתחום הנדל"ן ועסקתי שנים כמתווכת. באמצע שנות ה2000 הכרתי את שיטת הפילאטיס ומהר מאוד עברתי לשיעורים מתקדמים, היתה לי הבנה טובה של הגוף והשיטה. המאמנת שלי התעקשה שממש יתאים לי ללמוד וללמד את השיטה. לאחר זמן מה נכנעתי והחלטתי ללכת על זה, נרשמתי לקורס מדריכים בקמפוס שיאים באוניברסיטה – פילאטיס מזרן, פילאטיס מכשירים למדתי בדרור רז. השיטה עבדה עליי מעולה, התלהבתי ממנה והיה לי קל להעביר את התשוקה הזו הלאה. לימדתי שלוש פעמים בסטודיו לפילאטיס ברמה"ש בו זכיתי להכיר את קרן, שותפתי העסקית היום.

איך נוצר החיבור עם קרן?

"קרן ואני הכרנו בסטודיו לפילאטיס. התקרבנו, התחברנו ונוצר ביננו קשר שהוא מעבר למורה ומתאמנת.
תמיד חשבתי על הקמת סטודיו משלי, לא היה לי אומץ לעשות את זה לבד. כשהסטודיו בו עבדתי נסגר, ולא מצאתי סטודיו אחר להמשיך וללמד את השיטה, באופן בו האמנתי שנכון להעביר אותה, עלתה בי המחשבה להציע לקרן שותפות איתי לפתיחת סטודיו חדש ברמת השרון. קרן הרי אינה מדריכת פילאטיס ומרוויחה פי 4 בחברת היטק, עם תנאי העסקה מדהימים, לא חשבתי שתסכים להצעתי. להפתעתי הסכימה, והחליטה גם להירשם לקורסי מזרן ומכשירים בכדי ללמד עתידית בסטודיו שנקים יחד.

מה היתרונות שאת רואה בשיטה?

"שיטת הפילאטיס משפיעה עליי פיזית ונפשית וזה מה שאני מעבירה אל המתאמנים שלי,
זו שיטה מרגיעה, מדיטטיבית, הכוללת נשימות, משפיעה ומפעילה את הגוף כולו.
יצא לי לעבוד עם אנשים שיקומיים ופצועים, בתהליך של התמדה בשיטה, תקופה של חודשים, עם הבנה פיזיולוגית מועטה, הצליחו להגיע לתוצאות מדהימות פיזית ונפשית. הם היום עם הרבה פחות כאב, יודעים יותר מהי הפעלת שרירים נכונה.

"אני גאה בסטודיו שלנו! מדובר בסטודיו מואר, ברחוב ראשי ברמת השרון, רכשנו את המיכשור הכי מקצועי והשקענו בסטודיו ממיטב כספנו בכדי שלא יחסר דבר. אנחנו מקפידות על תנאים טובים ואיכותיים. אנחנו רואות את השטיה באותו האופן ומקפידות לדבוק בשיטה הקלאסית, הרפרטואר הקלאסי. תוך הקפדה על הנשימה הפנימית, זו השיטה שבונה את החגורה הביטנית, פועלת על הזוקפים של הגב, הבטן, מרכז הגוף, ריצפת האגן, נקודת האיזון של הגוף. אנחנו עובדים גם על השרירים הפנימיים של שלד גופנו.

"זה לא סתם עוד אימון, כיף לי ליצור קשר חם ואוהב עם המתאמנים, עובדת מתוך תשוקה ואהבה לשיטה ולאנשים שמגיעים ללמוד אותה ולהתאמן בה. האווירה הביתית והנינוחה בסטודיו חשובה לנו מאוד.

אנחנו מזמינות אתכם באהבה לשיעור ניסיון אצלנו בסטודיו חינם!

קרן וקרול.

לפרטים נוספים לחצו כאן

 

אהבת? תן דירוג post

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור
דילוג לתוכן