פילאטיס לנשים בהיריון

פילאטיס לנשים בהיריון

מאת:  מרגרט אוגל

נשים רבות מוצאות שפילאטיס זו אחת מהפעילויות הטובות ביותר בזמן ואחרי ההיריון. אחת הסיבות העיקריות לכך שפילאטיס והיריון הולכים יחד כל כך טוב היא שפילאטיס עוסקת בבניית כוח הליבה. אם שרירי הבטן, הגב, ושרירי רצפת האגן רפויים יחסית באמצעות הפילאטיס תוכלי לחזקם, ואלה יתמכו בך במהלך ההיריון והלידה. שיטת הפילאטיס ידועה כמסייעת לאמהות החדשות לחזור אל גיזרתן בחזרה תקופה קצרה יחסית לאחר הולדת התינוק !

סיבה מצוינת נוספת להתמיד בפילאטיס בהריון היא שניתן להתאים ולשנות את התרגילים בהתאם לגופך ולשינויים שהוא עובר. שינויים אלה עוזרים לך להישאר בכושר גופני בהצלחה.

קבלי הדרכה טובה

ראשית, בקרי את הרופא המיילד שלך.

אם מעולם לא עשית פילאטיס לפני כן, כדאי וחשוב שתמצאי שיעור פילאטיס טרום לידה, או מדריך שיכול לתת לך את מירב תשומת הלב אחד על אחד.  לא מומלץ להתחיל לעשות פילאטיס בעצמך אם אין לך עדיין את היסודות.

אם יש לך רקע בפילאטיס, זה עדיין אידיאלי לקחת שיעור פילאטיס לנשים בהריון או לעבוד ישירות עם מדריך. בנוסף, ישנם מספר תקליטורי DVD, קטעי וידאו וספרים שיכולים לתמוך באימון שלך בבית.

מזון, מים,ואנרגיה

את כבר אוכלת בשביל שניים , אך בפעילות גופנית את שורפת יותר קלוריות ומאבדת המון מים בזיעה. לכן, מומלץ להגדיל את צריכת הקלוריות שלך ולשתות הרבה בכדי לא להתייבש.

פילאטיס לנשים בהריון לא דורש מאמץ מיוחד, אך שימי לב לגוף שלך ולקצב שלו (יש לך תינוק) , את עוברת שינוי אנרגטי ואינך מסוגלת להתעמל ולנשום כפי שנהגת לפני ההיריון. זה הזמן להאט את הקצב.  סימנים נוספים המורים על האטה בקצב הם: חולשה, סחרחורות, דופק מואץ, קוצר נשימה, התכווצויות ברחם, דימום, כאבי ראש.

השינויים בגופך

ככל שתינוקך גדל מרכז הכובד שלך משתנה. את עשויה לגלות כי כדאי להיות זהירה יותר בעת ביצוע פעולות שגרתיות, כמו  לעלות ולרדת מהרפורמר, לרדת  ולעלות במהלך אימון מזרן או בעת אימון עם כדור גדול.

שינויים הורמונאליים בזמן ההיריון מגבירים את הגמישות במפרקים ובשרירים, גופך מכין אותך היטב להיריון.  בזמן זה מומלץ שלא להגזים במתיחות, לעבוד עם טווחי תנועה קטנים יותר,  עם התכווננות לשרירי רצפת אגן, נשימה נכונה ועבודה מעודנת יותר עם הקפיצים.                                                                                                                                          

Diastasis= הפרדות בטנית

חשוב שתשמרי על אזור שרירי הבטן ורצפת האגן, עליך לעשות מה שאת יכולה מבלי להתאמץ יתר על המידה, אחרי הכל יש מישהו שם!!

ישנו מצב, שמופיע לעתים בשלבים מאוחרים יותר בהיריון, שנקרא " diastasis" = הפרדות בטנית (הפרדות שרירי הבטן) , במידה וזה קורה לך, התייעצי עם הרופא שלך. ההמלצה בד"כ תהיה לשנות את מערך האימונים בהדרגה, בעזרת המורה שלך , או להשהות אותם עד לאחר הלידה.

כדי לבדוק אם יש היפרדות, הבדיקה פשוטה וכל אחת יכולה לבדוק את עצמה.

לשם כך שכבי על הגב, הרימי את הראש והכתפיים, ובמצב הזה, עם שתי אצבעות עברי ס"מ ס"מ לאורך כל הבטן ובדקי האם ישנו שקע בין שתי רצועות השריר. שקע משמעו היפרדות. רוחב ההיפרדות נמדד כמספר האצבעות שנכנסות לשקע. מעל שתי אצבעות מדובר בהיפרדות גדולה שמחייבת שמירה בזמן ביצוע כפיפות בטן.

השליש הראשון

ברגע שאת נכנסת לשליש השני שלך זה הזמן להפסיק לעשות תרגילים בשכיבה על הגב.  זו ההמלצה כיוון שקיימת האפשרות של שיבוש באספקת הדם לתינוק. כמו כן, מומלץ שלא להרים את הרגליים שלך מעל הראש, אך את יכולה להמשיך להיתמך על ידן.  בנוסף זה  אומר שהירכיים שלך צריכים להישאר למטה . את צריכה להפסיק עם כל תנועות הקשת  החדות הקיימות בשגרה היומית שלך, וכמובן, תרגילי פילאטיס מכשירים ברפורמר עם הג'אמפינג בורד אסורים בהחלט!

תקופת ההריון יכולה להיות מתגמלת להתכווננות פנימה ולהתחברות עם הליבה באמצעות הפילאטיס ועקרונות השיטה : מרכוז, ריכוז , שליטה , דיוק, נשימה וזרימה. עבודה עם עקרונות אלה לא רק תשפר את חווית האימון שלך, אלא גם מכשירה אותך לקראת הלידה והטיפול בתינוק שלך.

אהבת? תן דירוג post

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור
דילוג לתוכן