למה פילאטיס?

למה פילאטיס?

מאת: קטי הארדרס, מעסה טיפולית.

שאלתם את עצמכם אי פעם כיצד שיטת הפילאטיס חיונית עבורכם? 
ובכן, כאבי גב תחתון, עמידה לקויה מפעילויות היומיום, חוסר יציבות באגן, חוסר איזון וחוסר מודעות לשרירי הגוף הם רק חלק מהבעיות בהן מטפלת שיטת הפילאטיס.

להלן 8 סיבות למה כדאי לכם לעשות פילאטיס:

1 . שיפור מסת שריר: פילאטיס מסייע בשיפור מסת השרירים ובחיזוקם. ככל שאנחנו מגייסים יותר שרירים במהלך האימון אנחנו מעניקים יותר לגוף שלנו, מעוררים את חילוף החומרים בגוף, עובדה שמסייעת להורדת השומנים בגוף ובשריפת קלוריות.

2 . שיפור הגמישות: שיטת הפילאטיס משלבת תנועות מתיחה שונות שעוזרות לנו לשמור על שרירי גוף רכים וגמישים. גמישות מאפשרת מגוון רחב יותר של פעילות פיזית.

3 . פעילות ממריצה: פילאטיס מלמדת אותנו כיצד להשתמש בנשימה שלנו בעת ביצוע הפעילות הגופנית. נשימות עמוקות מעודדת את התגובתיות בגופנו. מדובר באנרגיה שאנו נושאים אתנו לאורך כל היום, לכן ההמלצה היא לעשות פילאטיס בשעות הבוקר עם פתיחת היום.

4 . שיפור היציבה: פילאטיס יכולה לעזור לנו לעמוד זקופים ובטוחים יותר. פילאטיס הינה פעילות מתקנת ובאמצעותה אנחנו מודעים יותר לתנועתיות של גופנו. יש לנו את הכלים לתקן את העמידה ולהחזיר את האיזון אל גופנו.

5 . שיפור שיווי המשקל: מקורו של שיווי המשקל הוא ב"ליבה" או מרכז הגוף. שיטת הפילאטיס מחזקת את האזור הזה ובאמצעותה ניתן להביא את הגוף בחזרה לעמידה זקופה מאוזנת יותר.

6 . שינה טובה יותר: אלה המקפידים לעשות פילאטיס בבוקר עוזרים לשחרור הקורטיזול בגוף, הורמון הלחץ שמצטבר בגופנו. פעילות גופנית מסייעת לשחרר חלק מהורמון זה, במידה ונעשה זאת בשלב המוקדם של היום זה יעזור לנו להתרכז טוב יותר בעבודה, להיות רגועים בשעות הלילה ולשינה טובה יותר.

7 . הפחתת כאבי גב תחתון ומפרקים: בפילאטיס מאמנים את כל הגוף, כך ששרירי הליבה פועלים יחד בכדי לתמוך ולייצב את חלקו האחורי של גופנו. חלק מחיזוק שרירי הליבה באופן יעיל הוא אימון הגוף לדעת מתי לשחרר, תוך הפעלת שרירי הליבה. תנועות פילאטיס הן בעלות השפעה נמוכה על הגב והמפרקים.

8 . שיפור המודעות לשרירי רצפת אגן והפעלתם: פילאטיס מלמדת אותנו כיצד להפעיל באופן נכון את שרירי רצפת האגן. כל התרגילים מתבצעים תוך הפעלת שרירי רצפת אגן לאורכו של כל האימון.

5/5 - (1 vote)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור
דילוג לתוכן