יעל נובוגרוצקי-ברקוביץ' – "שיטת הפילאטיס נצחית ויחידה במינה"

ברצוני לשתף אתכם בקשר שלי לפילאטיס,

אפתח ברקע על עצמי,
אהבתי לפעילות גופנית החלה עוד בשנותיי בתיכון, בהן חיפשתי דרך לאזן בין אהבתי הענקית למיני מאפה, פסטות, עוגות וגלידות, ובין העובדה שהפסקתי לגבוה והתחלתי "להתרחב"…

באופן טבעי גויסתי בשירותי הצבאי למערך הכושר הקרבי כמדריכה, ובהמשך שירתתי כקצינת אימון גופני. זמן קצר לאחר שחרורי מצה"ל הוסמכתי כמדריכת מחול אירובי בוגרת מכון וינגייט.

נחשפתי לראשונה לשיטת הפילאטיס רק במהלך לימודיי בבר אילן בגיל 22.

יש לציין שהשיטה קוממה אותי בהתחלה, הייתי מבינת דבר (או לפחות כך חשבתי) שפתאום לא הבינה כלום! מה זה ""power house!? איך מכווצים רצפת אגן? למה הצלעות שלי לא צריכות להיפתח?!  ולמה צריך כל כך הרבה נשימות?!

היו הערות ודרשו ממני דיוק רב בתנועות, לא הייתה מוסיקה קצבית, ופשוט לא כל כך התחברתי…

למזלי, הבנתי שיש פה פוטנציאל והחלטתי להתמיד, הגעתי להרבה מאוד שיעורי פילאטיס ונלחמתי בשיניים. לא עבר זמן רב עד שהגוף שלי התחיל להפנים ולהגיב – נשימות, רצפת אגן, שרירי הבטן שלי (שעד לאותם שיעורי הפילאטיס הייתי בטוחה שהם סופר חזקים) התחזקו בצורה איכותית.

התחלתי להרגיש שאני רוצה להבין ולהכיר את השיטה יותר לעומק ופניתי תחילה לקורס הדרכת פילאטיס רצפה ואח"כ לקורס פילאטיס מכשירים. הקורסים ואיתם ההבנה המעמיקה יותר של רפרטואר התרגילים יצרו אצלי את ההבנה והאמונה שמדובר בשיטה גאונית, בעלת יתרונות בלתי נגמרים, וגרמה  לי להצטער שאינני בלרינה מוכשרת…

במרוצת הזמן, עם הניסיון הרב שצברתי כמדריכה הסקתי שדווקא עצם העובדה שאינני בלרינה, אלא מתאמנת (..ואחרי שתי לידות), המתקשה לדייק ולהקפיד על כל דגש ונלחמת על עשיית התרגילים כהלכתם, מסייעת לי להבין באופן אמיתי את הקושי שנתקל/ת בו המתאמן/נת הממוצע/ת.

אני מאמינה כי פילאטיס זהו תהליך ודרך חיים. השיטה מתאימה לאנשים שלא עסקו מעולם בפעילות, וגם לאלה החזקים, שמחפשים אתגרים חדשים. השיטה מלאת רבדים ובכל פעם שנראה כי אני מכירה הכל נחשף מולי רובד חדש. השנים שחולפות והידע המצטבר בגוף ובראש רק ממשיך להגביר את פליאתי והתפעלותי משיטה ותיקה שלא מפסיקה להתחדש ולהיות רלוונטית כל הזמן.

אמנם אני קצת מסתכנת בלהישמע נדושה, אבל כאדם שפעילות גופנית זורמת בעורקיו, עליי לומר שמבחינתי שיטת הפילאטיס היא נצחית ויחידה במינה, ולא במקרה אני כל כך נהנית להתאמן ולאמן אנשים, לשיטת הפילאטיס יש את היכולת לשנות ולבנות דרך חיים ותוך כך איכות חיים.

באהבה, יעל

קישור לפרטי הסטודיו – יעלאטיס

אהבת? תן דירוג post

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור
דילוג לתוכן