ג'ו הגדול

ג'ו הגדול

ג'וזף פילאטיס – המאסטר של שיטת הפילאטיס –  נולד בגרמניה, בשנת 1880. ג'וזף היה ילד קטן וחולני, שסבל מאסטמה, רככת וקדחת שיגרון.   שאיפתו לבריאות טובה יותר, הובילה את חיפושיו אחר ידע.  רופא המשפחה שטיפל בו נתן לו את ספר האנטומיה השלם וכפי שניסח זאת פילאטיס, "למדתי כל דף, אודות כל חלק בגוף האדם, ולמדתי להזיז כל חלק כפי ששיננתי אותו.  כילד, הייתי שוכב ביער במשך שעות, מתחבא וצופה בתנועתן של החיות.."

פילאטיס למד שתי צורות כלליות, מזרחיות ומערביות, של פעילות גופנית –  מדיטציית זן, יוגה ומשטר אימוני כושר יווניים ורומיים קדומים. בגיל 14, הוא התפתח פיזית באופן כ"כ טוב שזה דרבן אותו לפתח מודלים לתרשימים אנטומיים. כמי שגדל בגרמניה, הוא זכה להצלחה כמתאגרף, מתעמל, גולש וצוללן.

ישנן מספר גרסאות לסיבה שבגינה היגר פילאטיס לאנגליה (1912-1914), ההשערות השכיחות ביותר הן: ייתכן ופילאטיס החליט כמתאגרף להגר ולהתחרות שם,  ואולי בחר ככוכב קרקס לעבור לשם עם אחיו ולקיים הופעות. 

בשנת 1914, במהלך מלחמת העולם הראשונה, פילאטיס נכלא יחד עם אזרחים גרמנים נוספים במחנה המעצר בלנקסטר. זה היה המקום בו החל פילאטיס לפתח את שיטת התרגילים של "פילאטיס מזרן". ג'ו הועבר למחנה אחר על האי מאן, שם החל לעבוד עם עצירים שסבלו ממחלות כתוצאה מהכליאה במחנה. באי מאן גם החל בהכנת ציוד כושר ושיקום. בשנת 1918 מגפת שפעת סחפה אחריה מיליוני הרוגים סביב העולם. אך, אף אחד מחסידיו של ג'וזף פילאטיס לא נכנע למחלה, למרות שמחנות המעצר סבלו מהמכה הקשה ביותר.

בתום המלחמה חזר פילאטיס לגרמניה והחל לאמן את כוחות המשטרה של המבורג לכושר גופני והגנה עצמית. ובנוסף, קיים שיעורים פרטיים עבור לקוחות פרטניים.

בשנת 1925, פילאטיס הוזמן לאמן את הצבא הגרמני החדש. כיוון שלא היה מרוצה מהמצב הפוליטי בגרמניה, ג'ו החליט לעזוב את גרמניה והגר לארצות הברית. בדרך לאמריקה, פילאטיס פגש אשתו לעתיד, קלרה.  

יחד ג'ו  וקלרה לימדו  ושיכללו את מערכת תרגילי פילאטיס המכונה "contrology"  .

 

5/5 - (1 vote)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור
דילוג לתוכן