איריס בר לב – פילאטיס- מפתרון לדרך חיים

איריס בר לב – פילאטיס- מפתרון לדרך חיים

עד לפני 10 שנים לא ידעתי על קיומו של ג'וזף פילאטיס ושיטתו.

הייתי כאובה בגופי וחיפשתי מזור דרך מיומנות תנועה חדשה שאוכל גם ללמד את תלמידיי. לאחר שנים של עיסוק במוסיקה, פיתוח קול, ועבודה עם קבוצות תיאטרון  של מחזות-זמר וכוריאוגרפיה, חיפשתי להרחיב את אופקיי ובעיקר לחזור להיות תלמידה. בעלי שהוא מאסטר לצ'י-קונג בריאותי ושנים ניסה לשדל אותי ללמוד צ'י-קונג, הוא זה שנתקל במקרה במאמר על שיטתו של ג'ו ואמר לי: "לכי על זה, זה נראה לי משהו טוב".

כבר בשיעור הראשון בקורס למורים עם מייכלי רותם וצאלה טמיר הבנתי שהמשפט "תפסיקי לשבת כמו לולב" (שאימא שלי נהגה לומר לי בילדותי) זה לאו דווקא לגלגל אגן לפנים וגם לא להקשית עוד יותר את המותנית, וחזרתי נפעמת. בהמשך למדתי עד כמה אני רחוקה מעמידה באגן ניטרלי, וכמה אני מפחדת להזיז את הצוואר מאז פריצת-דיסק בחוליות C5-C6. אה, ושיש לי גב, גם מלבד כשהוא כואב. הקשיתי על המורים שלי: "האם אפשר לעשות כפיפה בגב התחתון ופשיטה בגב עליון באותו זמן?"

ואז גיליתי את היציבה. את היציבות. מצב פיזי-מנטאלי חדש שהחל להעמיד אותי על רגלי, במלוא מובן המילה.

גיליתי את המרכז של עצמי לאחר שנים של ריחוק ממי שאני באמת, ומשם הכול החל להשתנות.

ב-10 השנים האחרונות השתתפתי בעשרות השתלמויות והעשרות, והיה לי עונג להכיר מספר מורים דגולים אשר רובם כּכולם חיזקו את הבנתי באשר ליכולות השיטה מעבר לחיזוק הגוף. בתוכם אֲמַנֶּהאת:

Alastair Greetham,  michael King,  Deborah Lessen, Anthony Lett, Amy Lange,

Alen Herdman, Rael-Isacowitz.

בהדרגה, כשאני נכנסת עמוק יותר לתִרגול ומוצאת שאני מחפשת ליישם את העקרונות וההבנות שלי מחוץ לסטודיו, חיי החלו לקבל תפניות מפתיעות שבסופו של דבר הביאו אותי לעזוב את "בית המבטחים" לטובת חיים עצמאיים שבהם אני הבוס של עצמי, וההבנות שלי הם בית מבטחי החדש.

הקליינטים זרמו במהירות למרות שהייתי חדשה בעיר, ואיתם השִמְחה ותחושת ההגשמה שֶׁלָּהּ ייחלתי 49 שנים אחרי בואי לעולם.

היום אני ממשיכה לצמוח יחד עם תלמידיי בסטודיו הביתי למכשירים ומזרן, ויודעת שיש, תמיד, עוד עומק לכל תרגול ועשייה שלנו, ובחיי היום יום שלי אני מגלה שיחד עם הַעֲצָמַת יכולות הגוף ויציאה מתפיסת גבולותיו, גם יכולותיו של ה-mind הם אינסופיים והוא היום כלי שרת עיקרי בעבודתי.

איריס בר לב.

ממקימי קיבוץ נאות סמדר אשר בערבה הדרומית, ובשנתיים האחרונות לאחר 23 שנה בקיבוץ מתגוררת בירושלים עם בעלי רפאל, יחד הקמנו את "מרכז יסודות" – סטודיו ביתי בבית-הכרם לפילאטיס וצ'י-קונג רפואי.

 

אהבת? תן דירוג post

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור
דילוג לתוכן